K-1 kanalas szemenkénti vetőgép
68.900 Ft
Menny.:db

K-1 kanalas szemenkénti vetőgép

A kanalas vetőgéppel a máktól a kukoricáig lényegében minden magfajta vethető szemenként. Kistermelők, gazdálkodók, biogazdák munkájának megkönnyítésére tökéletes választás ez a szemenkénti vetőgép. Kézi szemenkénti kanalas aprómag vetőgép a pontos vetéshez. A K-1 típusú vetőgép két oldalt elhelyezkedő kerekei miatt vízszintes használatot kíván, különben a magok kibillenhetnek a kanálból. A kanalas működési elvből következően a K-1 vetőgépnél a vetés után kis mennyiségű mag (néhány gramm) marad a tartály aljában, ezért kiskerti használatra nem ajánljuk.
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Gyártó: Pannon Gép Kft.
Szállítási díj: 1.300 Ft
Várható szállítás: 2025. április 04.
Kívánságlistára teszem
68.900 Ft
Menny.:db

Leírás

A kanalas vetőgéppel a máktól a kukoricáig lényegében minden magfajta vethető szemenként. Esetünkben a vetőmagok kiemelését és adagolását azok nagyságának és alakjának megfelelő kanalak végzik. A kanalakat kell cserélni a vetendő magfajtának megfelelően.

FONTOS: pontos vetés csak jól előkészített, rögöktől mentes talajon végezhető! A tőtávolságot a kanáltárcsába helyezett kanalak száma határozza meg. A kanalak a maglevezető tölcsér fölött mindig ugyanazon a helyen, a saját tengelyük körül elfordulva ürítik ki a vetőmagot. A kanáltárcsába maximum 24 db kanál helyezhető. A meghajtó kerék kerülete 84 cm.

Fontos:  jól előkészített, egyenletes, sima talajt igényel. A kanalas működési elvből következően vetés után kis mennyiségű mag (néhány gramm) marad a tartály aljában, ezért kiskerti használatra nem ajánljuk.

Figyelni kell a vetőkanalak helyes behelyezésére ( be kell “pattanniuk” a nyílásba ),  a magszint pontos beállítására( csak a vetőkanalak feje merüljön bele a magokba).

Max. 4-5 km/h vetési sebesség. Kistermelőknek, biotermelőknek, zöldségtermelőknek ajánljuk 0,05 -1 hektár területre.

A vetőgép tartozéka a teljes kanálkészlet.


Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Paraméterek

A kanalas vetőgéppel a máktól a kukoricáig lényegében minden magfajta vethető szemenként. Esetünkben a vetőmagok kiemelését és adagolását azok nagyságának és alakjának megfelelő kanalak végzik. A kanalakat kell cserélni a vetendő magfajtának megfelelően.
FONTOS pontos vetés csak jól előkészített, rögöktől mentes talajon végezhető!
Használati leírás
Kanál darabszám Tőtávolság (cm)
1 (bármely kanálhelyre) 84
2 (minden 12. helyre) 42
3 (minden 8. helyre) 28
4 (minden 6. helyre) 21
6 (minden 4. helyre) 14
8 (minden 3. helyre) 10,5
12 (minden 2. helyre) 7
24 (minden kanálhelyre) 3,5
A tőtávolságot a kanáltárcsába helyezett kanalak száma határozza meg. A kanalak a maglevezető tölcsér fölött mindig ugyanazon a helyen, a sajáttengelyük körül elfordulva ürítik ki a vetőmagot. A kanáltárcsába maximum 24 db kanál helyezhető. A meghajtó kerék kerülete 84 cm.
A vetőgéphez 11 különböző kanáltípus tartozik. Ebből 8 garnitúra 24 db-ot, 3 pedig 12 db kanalat tartalmaz. Ha 24-nél kevesebb kanalat használunk, akkor az üresen hagyott kanálhelyekre a kanál nélküli szárakat kell behelyezni, hogy a furatok eltömődését elkerüljük.
A kanalakat a maglevezető tölcsér felett 45 fokos szögben, tehát ürítési helyzetbe hozva helyezzük a kanáltárcsa furataiba. Ezután addig toljuk befelé, amíg a kanálszár végén levő rögzítő bütyök be nem pattan (kisebb fejű kanalak esetében egy fogó segítségével) a kanáltartó rész mélyedésébe. Eltávolításuk esetén egyszerűen ki kell húzni őket.
A vetés minősége szempontjából fontos a tartály adagoló részében lévő magszint beállítása. A vetőmagok a tartályból az adagolórészbe történő folyamatos után ömlését egy, a két részt elválasztó szabályozó lemezzel (Siberrel) úgy állítjuk be, hogy az adagolórészben a magszint egy biztonságos adagolást tegyen lehetővé, de ne növekedjen olyan magasra, hogy a kanálszárak is belökhessék a magokat a levezetőtölcsérbe.
vetésmélység állítása
A vetési mélységet a csoroszlyával 0-7 cm között, fokozat nélkül állíthatjuk be.
A magárkot egy tartólemez húzza be, amire szükség esetén súlyt erősíthetünk.
- A forgórészek kenését szükség szerint néhány csepp olajjal biztosítjuk. Az olajozó fedelét mindig lezárva kell tartani.
- A tengely oldalirányú elállítását kerüljük, mert ez az állítótárcsa és a forgó kanáltartó tárcsa közötti rés keletkezéséhez vezethet, ami a szennyeződéseknek a fordítóbütyökhöz való bejutását eredményezheti.
Fontos Visszafelé soha ne húzzuk a vetőgépet, mert a csoroszlya és a kidobó nyílás eltömődhet!